Самойлов Віталій Вікторович

Доцент кафедри гідрогеології (за сумісництвом), кандидат геологічних наук.

Працює зав. сектору гідрогеологічних і газогеохімічних досліджень УкрНДІгазу. Закінчив Харківський державний університет, геолого-географічний факультет за спеціальністю “Гідрогеологія” (1998).

В 2010р. захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю “Гідрогеологія”: “Промислово-гідрогеологічні умови експлуатації та їх вплив на герметичність підземних сховищ газу у Дніпровсько-Донецькому артезіанському басейні”.

Викладає курси  “Екологічна гідрогеохімія”, “Нафтогазопромислова геологія”,  “Гідрогеологія нафтових і газових родовищ”.
Напрямок наукової діяльності – спрямований на обґрунтування термобаричних умов при розвідці родовищ нафти та газу; дослідження промислово-гідрогеологічних умов експлуатації родовищ вуглеводнів та стану обводнення свердловин і покладів; оцінку герметичності свердловин та покладів; визначенню площинно-вертикального поширення межі між гідрогеологічними поверхами у Дніпровсько-Донецькому артезіанському басейні.

Автор понад 40 наукових публікацій.

 

Воронін Олексій Олексійович

Кандидат технічних наук, доцент, завідувач базовою кафедрою інженерної геології і гідрогеологія Інституту наук про Землю НДУ «БєлДУ».  

У 2005 році закінчив Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна за спеціальністю «Інженерна геологія і гідрогеологія». У цьому ж році вступив і по теперішній час працює в Відкритому акціонерному товаристві «Всеросійський науково-дослідний інститут по осушенню родовищ корисних копалин, захисту інженерних споруд від обводнення, спеціальним гірничих робіт, геомеханіки, геофізики, гідротехніки, геології та маркшейдерській справі» (м Білгород).

Основна діяльність пов’язана з науковими, проектними та дослідницькими роботами на об’єктах гірничодобувного комплексу в області захисту гірничих виробок від підземних вод і гірничопромисловій гідрогеології. Виконував наукове обгрунтування і розробку проектів на об’єктах ВАТ «СУЕК», ВАТ «Мечел», ЗАТ «УК Петропавловськ», АК «АЛРОСА, родовищах Курської магнітної аномалії (КМА), ПАТ« Северсталь », ПАТ« Магнітогорський металургійний комбінат », ПАТ« полюс »та ін.

В даний час займається аналізом сучасного світового досвіду та дослідженнями з метою розробки та впровадження інноваційного способу осушення родовищ корисних копалин за допомогою похило-горизонтальних дренажних свердловин, пробурених з поверхні із застосуванням техніки і технології горизонтального спрямованого буріння (ГНБ).

Є активним учасником наукових конференцій і симпозіумів. У співавторстві опубліковано 21 наукова праця, є співавтором двох патентів.

У 2012 р за підсумками «Інженер року – 2012» удостоєний звання переможець першого туру конкурсу «Інженерне мистецтво молодих» в номінації Гірнича промисловість і підземне будівництво.

У 2015 р за підсумками конкурсу «Інженер року –2015» удостоєний звання Лауреат конкурсу «Інженер року» за версією «Професійні інженери» в номінації Гірнича промисловість і підземне будівництво.

У 2016 р захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю «Гірничопромислова та нафтогазопромислова геологія, геофізика, маркшейдерська справа та геометрія надр» на тему «Гідрогеологічне обгрунтування і розробка способів осушення бортів кар’єрів із застосуванням горизонтальних дренажних свердловин».

Викладає курси «Вступ до спеціальності» і «Буріння свердловин спеціального призначення».